Türkiye’yi sarsan cinayet: Ramazan Hoca’nın katilinden Afgan savunması… Kim bu Saboor Muradı

Sosyal medyada “Diyarbakırlı Ramazan Hoca” olarak tanınan Ramazan Pişkin, Fatih’te kendisine ait çay ocağında bıçaklanarak öldürüldü. Kocamustafapaşa Caddesi’nde çay ocağı işleten Ramazan Pişkin’in katil zanlısı Erkan Baykut tutuklanarak ceza evine gönderildi. Sanık Erkan Baykut hakkında “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis istemiyle dava açıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cerrahpaşa Mahallesi Kocamustafapaşa Caddesi’nde çay ocağı işleten Pişkin’in, 31 Ocak tarihinde iş yerinde uğradığı bıçaklı saldırıda öldürülmesine ilişkin tutuklanan Erkan Baykut hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı.

Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, sanık Baykut’un polis merkezinde alınan ifadesine yer verildi. Sanık Baykut, ifadesinde maktul Pişkin’i tanımadığını, Saboor Muradı ismiyle tanıdığı kişi zannettiğini, bu kişinin de uyuşturucu satan, cinsel istismarda bulunan biri olduğunu ileri sürdü.

Muradı’nın 2017’de babasının yanında herhangi bir resmiyet olmadan çalışan kişi olduğunu anlatan sanık Baykut, bu süre zarfında Muradı’nın Zeytinburnu’nda bir adreste kardeşleri ve Afgan uyruklu başka şahıslarla birlikte yaşadığını belirtti

Sanık Baykut, bu şahısların kendisini evlerinde ağırladıklarını ve uyuşturucu verdiklerini ve uyanıp kendine geldiğinde karşısında “Deccal” olarak tanımladıkları insan görünümünde bir varlık ile kendisini yüzleştirdiklerini ileri sürdü. Baykut, bu sırada masada bir adet bıçak bulunduğunu, bıçağın ucunun kendisine baktığını, bundan dolayı bu kişilerin kendisine bilinci yerinde değilken kötülük yaptığını düşündüğünü iddia etti.

CİNSEL İSTİSMAR İDDİASI

Sanık Baykut, bu kişilerin yanında uyuduğu zamanların sonrasında kendi bedeninde birtakım farklılıklar gördüğünü, şahısların kendisini uyutup cinsel saldırıda bulunduklarını anladığını öne sürerek, bu durumu anladıktan sonra bu kişilerden uzaklaştığını, ancak bu olayları ailesi ya da adli makamlarla paylaşmadığını kaydetti.

Bu kişilerin rüyalarına girip kendisini yanlarına çekmeye çalıştıklarını savunan sanık Baykut, bu sürecin kendisini Kur’an-ı Kerim’e verip inancını güçlendirmesiyle son bulduğunu, bu şahıslarla yakınlığının ise 2017’den 2021’e kadar sürdüğünü söyledi.

“2021 İTİBARIYLA SABOOR MURADI’YI DÖRMEDİM”

Baykut, 2021 itibarıyla Muradı isimli şahsı görmediğini fakat Ramazan Pişkin’i bu kişi olarak bildiğini, Pişkin’i de ilk kez 2021’de sosyal medyadan gördüğünü söyledi.

Olaydan iki ay önce Pişkin’i Ramazan Hocanın Yeri isimli iş yerinde gördüğünü ve yanına gidip konuştuğunda ilk başta iyi bir hoca olarak düşündüğünü aktaran Baykut, ancak sohbetin devamında bu şahsın aslında Saboor Muradı olduğunu anladığını savundu.

Baykut, bunun üzerine Muradı’nın kendisine geçmişte verdiği zararları hatırladığını kaydederek, olay günü Kasımpaşa’daki evinden çıkarak maktulün iş yerine gittiğini, niyetinin Pişkin’e taş atıp yaralamak olduğunu belirtti.

İş yerine geldiğinde tek başına sandalyede oturan Pişkin’in ayağa kalktığını belirten Baykut, Pişkin’in, Muradı olduğunu hissetmesiyle kendinden geçerek taş fırlattığını, maktulün üzerine gelmesiyle kendisine zarar verebileceğini düşünerek bıçakla yaraladığını ve olay yerinden kaçtığını anlattı.

KİM BU SABOOR MURADİ?

Ramazan Pişkin’in katil zanlısı ifadesinde “2017-2021 arasında Afgan uyruklu Saboor Muradi tarafından istismara uğradım. O zannettim” diyor ancak Saboor Muradi’nin Facebook hesabına bakıldığında şahsın 2019 yılında da Almanya’da ve Paris’te bulunduğu görülüyor.

Sanık’ın anlattığı tarihlerde Afgan uyruklu Saboor Muradi Avrupa’da ise sanık neden bu ismi veriyor?

“Afgan tarafından tacize uğradım” diyerek dikkat çekmek mi istiyor yoksa basit kurmaca bir yalana mı başvuruyor bilinmez. Ancak ortada net bir çelişki olduğu muhakkak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x